eylmuhendislik

EYLMühendislik

İmar Affı Kanunu

İletişim

imar arffı kanunlar

İmar Affı Kanunu ve İmar Affı Yönetmeliği’nin güncel metinlerine aşağıdaki bağlantıdan ulaşabilirsiniz. İmar Affı’ndan faydalanmak ve konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Eyl Mühendislik İMAR AFFI’na başvuruda bulunabilirsiniz. Uzmanlarımızdan yardım almak için bizi arayabilirsiniz.

Kısaca İmar Affı Yasasını Anlatmak Gerekirse

İmar Affı Kanunun amacı; hak sahiplerinin talebi ile ruhsatsız, iskansız, kaçak, imara ve projesine uygun olmayan ev, işyeri, binaların kayıt altına alınarak Hak sahipleri ile Devlet arasındaki mülkiyet sorunu, binanın yıkımı, hukuki sorunlar, davalar, idari para cezalar gibi kronik problemlerin ortadan kaldırılması; Devlet ile Vatandaş arasında imar barışının sağlamaktır. Ayrıca bu iskansız, kaçak, ruhsatsız yapıların Belediye, Devlet Kurumlarından resmi yollardan alt yapı hizmetlerinden yararlanmasını sağlanıp; İmar affından gelecek kaynak ile Kentsel Dönüşümün daha etkin hale getirecek projeler üretmek için Belediye, Kurum, Vatandaşlara finansal destek sağlanacaktır.

İmar Affından Hangi Binalar Yararlanabilir?

Ruhsatsız, kaçak, projesine ve imara uygun olmayan, iskansız binalar ile belediye ve hazine arazisi üzerindeki ev, işyeri, bina, gecekondu niteliğindeki tüm binalar yararlanabilir. İmar Affı Kanunundan İstanbul Tarihi Yarımadası, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alanı içinde bulunan yapılar yararlanamaz. . Anayasa mah. iptal kararı nedeni ile İstanbul Boğaziçi Kanunu Kapsamında olan hak sahipleri İmar Affından YARARLANAMAZ. Her türlü Mesken veya Ticari binanın İmar Affı’ ndan yararlanması için Eyl Mühendislik İMAR AFFI e başvuruda bulunmanız Yeterlidir.

İmar Affının Avantajları Nelerdir?

İmar Affı Kanunu ile kaçak, iskansız, projesine uygun olmayan, ruhsatsız ev, işyeri, binalar için ilgili İDARECE verilen Yıkım Kararları ortadan kalkacak, bu nedenler ile hak sahipleri için açılmış tüm kamu davaları düşecek; İmar affı kapsamına girmiş hak sahipleri için verilmiş tüm Para Cezaları İptal edilecek; bu binalar resmi yollardan Belediye ve Kamu hizmetlerinden (elektrik, su, doğalgaz vs) yararlanabilecekler.

Hazine ve Belediye arazisi  üzerindeki kaçak bina sahipleri İmar Affı için Eyl Mühendislik İMAR AFFI ile anlaşma sağlayıp gerekli başvuruyu yapmaları halinde Uzmanlarımız bu binaların İmar Affından yararlanmasını sağladığı gibi Belediye ve Hazine arazisinin kendilerine satışı içinde tüm işlemleri yürütüp arsanın değeri karşılığı satışı sağlanacaktır. Hak sahipleri Eyl mühendislik İMAR AFFI ile anlaşma sağlamaları halinde imar affına girmiş binalarını gerekiyor ise depreme karşı güçlendirip depreme güvenli hale getiriyoruz ayrıca hak sahiplerinin talebi ile kentsel dönüşüme kapsamında eski binayı eyl mühendislik yeniden inşaa edilerek yeni ev, işyeri tapuları hak sahiplerine teslim edilecektir. Tüm süreçte eyl mühendislik İMAR AFFI ve uzman kadrosu her zaman sizin yanınızda.

kentsel dönüşüm

İmar Affı Süreci Nasıl İşliyor?

İmar Affından yararlanmak için tek yapmanız gereken eyl mühendislik İMAR AFFI’na başvuruda bulunmak. Uzmanlarımız, teknik personelimiz imar affından yararlanmak istediğiniz ev, işyeri, bina, kooperatifiniz için gerekli çalışmaları yapıp İmar Affı Başvuru Evrakları ile Dosyanızı hazırlayacak. İmar affı talebinizi Bakanlık Sistemine tanımlayarak binanız için Yapı Kayıt Belgesi başvurusu yapılacak; belirlenen Yapı Kayıt Belgesi Bedelinin ödenmesinden sonra başvuru yapmış olduğunuz eviniz, işyeriniz için Yapı Kayıt Belgesi çıkarılacaktır. Böylece binanız İmar Affından yararlanmış olacaktır.

Bunlara ek olarak imar affı kanunu yararlanan binalar Belediye, Hazine, Kamu arazisi üzerinde ise eyl mühendislik İMAR AFFI ile yapacağınız anlaşma gereği bu arazinin size satışı içinde gerekli tüm çalışmaları eyl mühendislik tarafından yapılıp her aşamada sizi bilgilendirecektir. Arsa satışı sonrası hak sahiplerinin talebi ile eyl mühendislik İMAR AFFI eski binanızı depreme karşı güçlendirmesini yapabileceği gibi talebiniz ile Kentsel Dönüşüm kapsamında eski binanızı yıkıp depreme dayanıklı, iskanlı olarak yeniden inşaa edip size kat mülkiyetli ev ve işyerlerinizi teslim edecektir.

Tüm imar affı sürecinde eyl mühendislik İmar Affı zamanları ile her zaman sizin yanınızda olacaktır. Tüm detaylar için hemen bizi arayın.

Diğer Haberler

Home
Account
Cart
Search